Ayrshire-lehti

Julkaisija:

Suomen Ayrshirekasvattajat - Finnish Ayrshire Breeders ry

Toimituksen sähköpostiosoite: ayrshirekasvattajat.lehti@gmail.com

 

Toimituskunta:

Salla Rautio (päätoimittaja)
050 525 6109
salla.rautio@gmail.com

Hanna Jaara (toimitussihteeri)
050 358 3098
hanna.jaara@gmail.com

Tuomo Keski-Soini (ilmoitukset)
044 577 49845
keskisoinintila@gmail.com

Sabine Holma (ilmoitukset)
044 290 0976
sabine.holma@gmail.com

Juha Rinkinen (ilmoitukset)
040 517 6465
juha.rinkinen@moisio.eu

Heli Teiskonlahti
040 593 8738
heli.teiskonlahti@gmail.com

Outi Immonen
050 535 0400
outi.immonen@hotmail.com

Saija Räikkönenn
040 731 4232
paivolafarm@gmail.com

Ayrshire-lehti kertoo ayrshirelehmistä, niiden omistajista ja kaikesta siitä, mitä lehmän ympärillä tapahtuu. Ayrshire-lehti toimitetaan Suomen Ayrshirekasvattajat ry:n jäsenille veloituksetta. Muille lehden tilausmaksu on 20 euroa/vuosi.

Voit tilata Ayrshire-lehden vuosikerran (2 numeroa) tai uusimman lehden irtonumeron Ayrshire-verkkokaupasta.

Seuraava lehti 1/2022 ilmestyy viikolla 16.

Uusin lehti, ilmestynyt 20.10.2021